Учителювання - ваш власний вибір. Чому і навіщо ви працюєте в школі? Що просуває вас вперед урок за уроком? Що приносить задоволення? Відповідайте собі на ці питання кожен вечір, і у вашій роботі з'явиться більше сенсу.
1. Відомо, що як новий рік зустрінеш, так його і проведеш. А 1 вересня - старт нового навчального року, який для вчителя завжди важливіше року астрономічного. Тому - як у новорічну ніч! Очікуйте кращого, загадуйте бажання, випромінюйте позитив ... 1 вересня перевтілюйтеся у шкільну фею: будьте елегантні і просто чарівні.
2. Пірніть у навчальний рік не як в бурхливу річку, яку треба швидко, відсапуючись, переплисти, а як в тепле море, де просто приємно купатися. І можна рухатися у будь-яких напрямках, пірнати і лежати на воді. У нас не гонка на виживання, а освоєння морських просторів. Плюс дослідження узбережжя.
У підготовці до нового навчального року треба врахувати безліч речей. Дуже часто часу вистачає лише на те, щоб переглянути календарний план, стандарти, нові закони, продумати тестування, але пропонуємо подумати й про те, як організувати клас – розставити парти, розвісити дошки оголошень і систематизувати матеріали.
Ви можете поєднати ці, здавалось би, різні компоненти в систему семи навчальних зон. Пропонуємо такі зони: Відкриттів, Новин, Матеріалів, Комунікативна і Тематична Зони, Зона Вчителя і Зона Тиш
... Читати далі »
Методичні рекомендації щодо викладання у початковій школі у 2017/2018 навчальному році
У 2017/2018 навчальному році учні початкових класів навчатимуться за навчальними програмами, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» (у якому затверджено зміни до таких програм: «Українська мова», «Літературн
... Читати далі »
Міністерство освіти і науки надало школам рекомендації щодо особливостей навчального навантаження та оцінювання школярів початкових класів. Відповідні методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році надіслані навчальним закладам країни.
Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що у першому класі домашні завдання дітям не задаються. У других-четвертих класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин, у 3-му класі – 1 години 10 хвилин, 4-му класі – 1 години 30 хвилин.
У Міністерстві освіти підкреслюють, що домашні завдання також не мають задаватись учням початкової школи на вихідні, святкові та канікулярні дні.
«Недопустимим є перевантаження учнів завданнями, які мі
... Читати далі »
12 ЛЕТ И ЧИРЛИДИНГ: ЧТО ЖДЕТ ШКОЛЬНИКОВ И ИХ РОДИТЕЛЕЙ В НОВОМ Учебном году
Премьер-министр Владимир Гройсман заявил: реформа образованияждать не может. И первое, чем займутся депутаты после окончания каникул, будет дальнейшая «имплементация реформы». Так как для рассмотрения нового закона «Об образовании» парламентариям в июле не хватило рабочего времени. Мы выяснили, с чем столкнуться школьники уже в будущем учебном году, если закон парламент
... Читати далі »
Володимир Гройсман: У проекті бюджету на 2018 рік ми знову пропонуватимемо підвищення заробітної плати вчителів
15-08-17, 13:30 / КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ
З 1 січня 2017 року зарплата вчителів зросла на 50%, і в бюджеті на 2018 планується також закласти поступове підвищення зарплатні. Про це йшлося під час селекторної наради з регіонами щодо підготовки навчальних закладів до 2017-2018 навчального року.
"Ми вдячні Уряду за розуміння необхідності інвестицій в освіту. Зараз ми виходимо в активну фазу реформи середньої освіти Нова українська школа, ми багато вимагатимемо від вчителів і ми маємо робити їм крок назустріч та показати, що ми підтримуємо їхні зусилля та бажання д
... Читати далі »
Цього року у 1-й клас піде 408тис 208 першокласників, - Лілія Гриневич
15-08-17, 13:46 / КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ
Дніпропетровська та Одеська області, а також місто Київ приймуть найбільшу кількість першокласників. Про це йшлося у доповіді Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич під час селекторної наради щодо підготовки навчальних закладів до 2017-2018 навчального року, яка проходила за участі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
"1-го вересня до 1-го класу піде 408тис 208 першокласників. До речі, найбільше першокласників у Дніпропетровській області - 34тис 767осіб. Найбільший набір першачків у сільській місцевості передбачається у Львівській та Закарпатській областях", - розповіла
... Читати далі »
Цього року ми починаємо пілот реформи Нова українська школа, - Володимир Гройсман
Більшість областей відповідально поставилися до підготовки початкових класів у 100 школах, що пілотуватимуть новий держстандарт початкової освіти. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
"Хочу подякувати очільникам Волинської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Тернопільської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької та Одеської областей, що змогли на 100% виконати усі необхідні приготування до старту пілоту нового стандарту. Є області, які не так відповідально поставилися до цього питання. Я дуже прошу докласти максимум зусиль до вирішення усіх необхідних питань. 4 школи
... Читати далі »
Лілія Гриневич: Новий Закон «Про освіту» має бути проголосований до Дня вчителя
Текст нового Закону «Про освіту» повністю готовий до розгляду у другому читанні. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Крістіан-Леоном Цурканом.
«За моєю інформацією, новий Закон «Про освіту» має бути проголосований у парламенті до Дня вчителя – професійного свята наших педагогів. Його мали розглянути раніше – в останній тиждень попередньої сесії, але у депутатів не вистачило часу. До другого читання депутатами було подано понад тисячі поправок, але вони повністю були опрацьовані, і щодо них було досягнуто
... Читати далі »
Стоп фейк: школа, а не МОН, вирішує, якою має бути структура навчального року
Міністерство освіти і науки не вирішує, якою має бути структура навчального року, це роблять школи за погодженням з місцевими органами влади. МОН дає це роз’яснення з огляду на те, що в Інтернеті продовжує поширюватися неправдива інформація щодо того, ніби українські школи планово переходять на навчання за триместрами.
Щодо структури навчального року Міністерство просить дотримуватися лише трьох правил, що регламентовані законодавством. Перше – початок навчального року має припадати на 1 вересня. Друге – навчання має закінчуватися не пізніше 1 липня. Третє – канікули впродовж навча
... Читати далі »