Середа
22.01.2025
13:09
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Сайт заступника директора школи Шуміхіної С.І.
Головна » 2017 » Серпень » 21 » Перший урок 2017-2018 н.р.
13:57
Перший урок 2017-2018 н.р.

Орієнтовні теми для проведення першого уроку 2017 - 2018 навчального року

   

Орієнтовні теми для проведення Першого уроку

в 2017/2018 навчальному році

Перше вересня – урочистий день не тільки для школярів, а й дорослих членів кожної родини. Новий 2017/2018 навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах України розпочнеться з урочистостей, присвячених Дню знань. Це свято завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Воно є особистим і, водночас, загальним, оскільки об’єднує учнів, учителів, батьків.

Головним завданням сьогодення є виховання молодого покоління, яке здатне зберегти ідеї демократії, навчити не лише жити в умовах сучасної держави, дотримуватися її законів, відстоювати свої власні права, а й застосовувати ці знання на практиці. Концепція реформування середньої освіти й оновлені навчальні програми орієнтують учасників освітнього процесу на результат. У зв’язку з цим учителеві надано широкі можливості самостійно планувати виховну роботу з учнями як за змістом, так і за видами.

Для першокласників 1 вересня – дуже хвилююча подія, а Перший урок – це перший урок в їхньому житті. Перед ними відкриваються двері країни знань, нових досягнень, цікавих справ та власних талантів! Тому, для учнів які вперше переступають поріг школи, рекомендуємо надати перевагу ігровим формам роботи, активному спілкуванню, виконанню практичних дій.

У ході підготовки та проведення Першого уроку в перших класах доцільною буде активна участь батьків. Бажано, щоб така співпраця була організована, починаючи з першого року навчання дітей у школі. Батьки повинні чітко розуміти вимоги навчального закладу та класного керівника, тоді взаємодія між ними і школою буде більш ефективною. Використання наочності на першому уроці в початковій школі є обов’язковим. Такими матеріалами можуть стати репродукції краєвидів Миколаївщини, портрети відомих діячів історії, культури, світлини дітей, їхніх родин. Жодна дитина не повинна залишитися поза увагою, адже враження, яке отримають учні від першого уроку, будуть визначними в їх подальшому ставленні до школи.

Партнерська взаємодія допоможе готувати учнів до свідомої активної участі у суспільному житті української держави, до усвідомлення її ролі та місця в Європі й у світі. На нашу думку, готуючись до Першого уроку, слід врахувати важливі історичні події сучасності, а саме:

  • 2017 рік оголошено роком Української революції 1917–1921 років (Указ Президента України №17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»):
  • вступ України до Європейського Союзу, актуальність питань євроінтеграції (ратифікація Угоди між Урядом України і ЄС, 23.02 2017 р.);
  • внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги (документ було підписано 17.05.2017 р.), а сам безвіз набуває чинності за 20 днів;
  • відзначення у 2017 році 80-річчя утворення Миколаївської області.

Ніхто не повинен бути байдужим до подій, які відбуваються сьогодні в Україні: виборювання суверенітету, прагнення миру і незалежності, повага до історії державотворення. Усі ми разом: влада – громада – школа, маємо усвідомити формулу справжнього патріотизму: не ми в Україні, а Україна в нас і у серці Європи.

Із метою виховання ціннісного ставлення учнівської молоді до суспільства і держави, розвитку історичного мислення, поглиблення знань учнів з історії європейської інтеграції та участі у ній України, формування загальнолюдської духовної цінності, сприйняття ідей гуманізму та демократизму, взаєморозуміння між народами пропонуємо орієнтовні теми Першого уроку:

1–4 класи

  • «Україна на карті Європи»
  • «Ми – діти європейської родини»
  • «Добре тому жити, хто вміє дружити»
  • «Доброта – це краса людської душі»
  • «Моя Україно! Ти – мати єдина на всі покоління й віки…»

5–9 класи

  • «Я – громадянин України – європейської країни»
  • «Прагнемо жити в мирі»
  • «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!»
  • «Україна в сім'ї європейських народів»
  • «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!»
  • «Промені духовності»
  • «На шляху добротворчості»
  • «Історія нескорених: наші земляки – учасники Революції Гідності»

10–11 класи

  • «Ми будуємо Україну – європейську демократичну країну»
  • «Внесок наших земляків у формування європейського гуманітарного простору (В. П. Бойченко, М. С. Вінграновський, О. П. Бердник,
    Б. М. Мозолевський, М. М. Аркас)»
  • «Прагнемо жити в мирі»
  • «Європейські цінності – основа демократичної України»
  • «Моя країна у співдружності європейських народів»
  • «Демократичний розвиток і зміцнення партнерства Україна-ЄС: очима молоді»
  • «Історія нескорених: наші земляки – учасники Революції Гідності»

Наголошуємо на тому, що учитель може змоделювати назву першого уроку самостійно з урахуванням актуальних подій сьогодення, вікових особливостей школярів, а також рівня розвитку та сформованості усього учнівського колективу. Тільки за умови дотримання цих вимог зміст виховної години може вплинути на постановку життєвих цілей та їх реалізацію.

Учитель має вільний вибір форм організації навчально-виховного процесу, способів виховної взаємодії, методів, прийомів і засобів реалізації змісту освіти. При цьому потрібно подбати про збереження повноти завдань діючої програми «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів ЗНЗ України» (наказ МОН від 31.10.2011р. № 1243)

Враховуючи зазначене, Перший урок у 2017/2018 навчальному році варто присвятити вихованню ціннісного ставлення особистості до людини, суспільства і держави. Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості, готовності допомогти, обов’язковості, добросовісності, ввічливості, тактовності; вмінні працювати у колективі, протистояти виявам несправедливості, жорстокості, насилля.

Можна організувати екскурсії, конкурсно-ігрові програми, вікторини, турніри знавців, дискусії за змістом мультфільмів, читання літературних текстів, публікацій у дитячій періодиці, ситуацій, що висвітлюють у новинах, інтелектуальні ігри, брейн-ринги, а також колективні творчі справи, проекти, флешмоби, тощо. Цікавою знахідкою уроку може стати подорож рідним краєм, Україною, Європою.

Доцільно залучити до участі у проведенні Дня знань представників органів влади, місцевого самоврядування, науки та культури, міжнародних, громадських організацій, батьківської громадськості, видатних людей області, району, міста, селища, села, випускників школи попередніх років. Педагог повинен звернути увагу на культуру спілкування, стимулювати розвиток гуманних якостей учнів. Вони повинні чітко засвоїти, що кожен має право висловити свою думку і бути почутим.

Із метою підвищення емоційного сприйняття в процесі проведення першого уроку рекомендуємо використовувати музичні твори, відеоролики, мультимедійні презентації, фрагменти документальних фільмів, які висвітлюють минуле та сьогодення.

 

Звертаємо увагу вчителів, що запропоновані рекомендації не повинні використовуватись як усталені норми. Вони мають слугувати відправною точкою подальшої творчої роботи з учнями.

Бажаємо цікавого свята, осяяного добром, миром злагодою та єдністю!

Для підготовки першого уроку у 2017/2018 навчальному році пропонуємо вашій увазі орієнтовні матеріали підготовлені педагогами області для проведення Першого уроку, які розміщені на сайті МОІППО http://www.moippo.mk.ua в розділі «Виховна робота».

Сподіваємось, що запропоновані розробки допоможуть вам під час створення власних конспектів. Слід зазначити, що обсяг матеріалів розрахований на те, щоб використання їх не завершилось першим вересневим уроком, а знайшло продовження в подальшій роботі.

Пам’ятайте, тільки в конкретних справах, активній інтелектуальній і практичній діяльності учні зможуть успішно розвивати в собі патріотизм, порядність, гідність, винахідливість, доброту та інші чесноти.

Бажаємо успіхів!

 

 

 

Переглядів: 656 | Додав: Светлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar