Реформу на місцях розпочинаємо зі створення вчительської нормативної бази документів, що забезпечують організацію і регулювання навчального процесу. З серпня 2017 року — у портфелі педагога унікальне видання: УЧИТЕЛЬСЬКИЙ КОДЕКС.
Мета видання: забезпечити повну інформаційну готовність вчителя до початку навчального року. Додатково, — надати допомогу в складанні робочих навчальних та календарно-тематичних планів.
У кодексі зібрано та упорядковано нормативно-правові, інструктивно-методичні документи, якими керується вчитель у своїй професійній діяльності. Акценти зроблено на забезпечення оновленими навчальними програмами без пошуку в Інтернеті, а також зразками календарно-тематичних планів з кожного предмету. Кодекс має дві частини: друковану (журнальну) і електронну (компакт-диск). В останній подаються документи великого обсягу.
У липні випущено кодекс для початкової школи, у серпні побачить світ видання для основної школи. Видання підготовлені Українським інститутом нормативної інформації.
Учительський кодекс — це перший крок до академічної свободи вчителя! Рекомендується для шкіл відповідного ступеня (колективне користування), а також для індивідуального користування, особливо молодим вчителям-початківцям, а також креативним фахівцям, яких можна назвати «агентами змін» у реформуванні нової української школи.
|