Субота
04.05.2024
00:24
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт заступника директора школи Шуміхіної С.І.

       Доброго дня!

 /instrukcija.docx

 

 

Конвенція ООН про права дитини

/konvencija_pro_prava_ditini.docx)

Скорочений варіант 

Метою цієї Конвенції є встановлення стандартів для захисту дітей від зневаги та образ, з якими вони стикаються до певної міри щодня в усіх країнах. В ній беруться до уваги різні культурні, політичні та економічні особливості держав. На першому плані в цьому документі стоять інтереси самої дитини. Права, викладені в Конвенції, умовно можна поділити на три частини:

Забезпечення: право володіти певними речами, отримувати певні послуги та мати доступ до того й того (мова йде про ім’я та громадянство, медичний догляд, освіту, відпочинок та ігри, опікування інвалідами та сиротами).

Захист: право бути захищеним від дій, що завдають шкоди дитині (наприклад, від розлучення з батьками, залучення до воєнних дій, комерційної чи сексуальної експлуатації, фізичного чи психічного знущання).

Участь: Дитина має право бути почутою, коли приймають рішення, що стосуються її життя. Підростаючи, дитина повинна мати дедалі більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя (наприклад, користуватися свободою думки та слова, вибору культури, релігії та мови).

Стаття 1: Визначення (дефініція) дитини

Дитиною є кожна людська істота до досягнення нею 18-річного віку, якщо за законом, застосовуваним до такої дитини, вона не досягає повноліття раніше.

Стаття 2: Принцип не дискримінації

Кожна дитина повинна бути наділена всіма правами без дискримінації. Всі діти без винятку повинні перебувати під захистом держави. Держава має обов’язок захищати дитину вид  усіх форм дискримінації.

Стаття 3: Якнайповніше забезпечення інтересів дитини

У всіх діях щодо дітей першочергова увага повинна приділятися якнайповнішому забезпеченню інтересів дитини.

Стаття 4: Здійснення прав

Обов’язок держави – забезпечити здійснення прав дитини, викладених у цій Конвенції.

Стаття 5: Права та обов’язки батьків, сім’ї та громади

Держава повинна поважати право батьків та сім’ї на виховання дитини.

Стаття 6: Життя, виживання та розвиток

Дитина має право на життя; обов’язком держави є забезпечити виживання та розвиток дитини.

Стаття 7: Ім’я та громадянство

З моменту народження дитина має право на ім’я і набуття громадянства, а також право знати своїх батьків і право на їхнє піклування.

Стаття 8: Збереження ідентичності

Держава зобов’язана допомогти дитині відновити свою ідентичність, якщо дитина була незаконно її позбавлена.

Стаття 9: Принцип нерозлучення з батьками

Дитина має право підтримувати контакти зі своїми батьками у випадку розлучення з ними. Коли таке розлучення спричинене затриманням, ув’язненням чи смертю когось із батьків, держава повинна надати дитині чи батькам інформацію щодо місця перебування відсутнього члена сім’ї.

Стаття 10: Возз’єднання сім’ї

Прохання про виїзд із країни чи в’їзд до неї з метою возз’єднання сім’ї повинні розглядатися гуманним чином. Дитина має право підтримувати регулярні контакти з обома батьками, якщо ті живуть у різних країнах.

Стаття 11: Незаконні переміщення та неповернення дітей

Держава повинна вживати заходів для боротьби з викраденням дітей партнером чи третьою стороною.

Стаття 12: Висловлення поглядів

Дитина має право на висловлення своїх поглядів і на те, що її погляди братимуться до уваги.

Стаття 13: Свобода на самовираження та інформацію

Право шукати, отримувати та передавати інформацію в різних формах, в тому числі у мистецькій, письмовій чи друкованій формах.

Стаття 14: Свобода думки, совісті та релігії

Держави повинні поважати права та обов’язки батьків спрямовувати розвиток дитини у сфері її думки, совісті та релігії відповідно до здібностей дитини, які розвиваються.

Стаття 15: Свобода асоціацій

Дитина має право на свободу асоціацій та мирних зборів.

Стаття 16: Особисте життя, честь, гідність

Жодна дитина не може бути об’єктом втручання в здійснення її права на особисте і родинне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції.

Стаття 17: Доступ до інформації та засобів масової інформації

Дитина повинна мати доступ до інформації з різноманітних джерел; слід заохочувати засоби масової інформації приділяти особливу увагу меншинам, а також захистові дитини від шкідливих для неї матеріалів.

Стаття 18: Батьківська відповідальність

Обоє батьків несуть відповідальність за виховання дитини. Держава повинна надавати батькам належну допомогу у вихованні дітей.

Стаття 19: Насильство та недбале поводження (з боку сім’ї чи опікунів)

Держава має обов’язок захищати дітей від усіх форм насильства. Сюди входять соціальні програми та інші форми боротьби проти жорстокого поводження з дитиною.

Стаття 20: Догляд за дитиною в разі відсутності батьків

Законодавство повинно гарантувати право дитини на догляд в разі відсутності батьків, причому держава, забезпечуючи таке право, зобов’язана належним чином враховувати етнічне походження, релігійну і культурну належність і рідну мову дитини.

Стаття 21: Всиновлення

Держави повинні забезпечити; щоб питанням усиновлення дитини займалися лише компетентні органи. Всиновлення в іншій країні може прийматися до розгляду лише тоді, коли неможливо вирішити це питання на національному рівні.

Стаття22: Діти-біженці

Діти-біженці потребують спеціального захисту. Держави повинні співпрацювати з міжнародними компетентними організаціями з питання захисту такої дитини та допомагати дітям, що відлучені від своїх родин, віднайти їх.

Стаття 23: Діти-інваліди

Діти-інваліди мають право на особливе піклування та освіту, щоб мати змогу вести в суспільстві гідне і повноцінне життя.

Cтаття 24: Охорона здоров’я

Дитина має право на послуги системи охорони здоров’я і на засоби лікування хвороб та відновлення здоров’я, а також на поступову заборону традиційних методів лікування, які негативно впливають на здоров’я дитини.

Стаття 25: Періодичний перегляд опікунства

Дитина, яка віддана під опіку, захист чи лікування, має право на періодичний перегляд якості такого піклування.

Стаття 26: Соціальне забезпечення

Дитина має право на соціальне забезпечення.

Стаття 27: Рівень життя

Батьки несуть відповідальність за надання дитині належних умов життя, потрібних для її розвитку, навіть тоді, коли один із батьків живе поза межами країни проживання дитини.

Стаття 28: Освіта

Держава визнає право дитини на безплатну початкову освіту, доступність професійного навчання та дбає про зниження кількості учнів, які залишили школу.

Стаття 29: Мета навчання

Освіта повинна бути спрямована на розвиток дитини та її талантів, підготовку до самостійного життя, виховання поваги до прав людини, а також до культурних та національних цінностей країни, в якій дитина проживає, а також цінностей інших народів.

Стаття 30: Діти національних меншин та корінного населення

Дитина, яка належить до якоїсь національної меншини чи до корінного населення, має право виховуватися у своїй культурі, а також послуговуватися рідною мовою.

Стаття 31: Відпочинок і дозвілля

Дитина має право брати участь в іграх і розважальних заходах та брати участь у культурному житті і займатися мистецтвом.

Стаття 32: Економічна експлуатація

Дитина має право на захист від експлуатації та шкідливих для її здоров’я видів робіт.

Стаття 33: Наркотичні та психотропні речовини

Держава повинна захищати дитину від незаконного вживання наркотичних засобів та психотропних речовин і не допускати використання дітей у виробництві таких речовин та торгівлі ними.

Стаття 34: Сексуальна експлуатація

Держава повинна захищати дитину від сексуальної експлуатації, зокрема від проституції та використання дітей у виробництві порнографічної продукції.

Стаття 35: Викрадення, торгівля та контрабанда

Держава зобов’язана не допускати викрадення дітей, торгівлі чи контрабанди ними.

Стаття 36: Інші форми експлуатації

Держави зобов’язані захистити дітей від усіх форм експлуатації.

Стаття 37: Тортури, смертна кара, позбавлення свободи

Держава має обов’язок піклуватися про дітей, що перебувають в ув’язненні.

Стаття 38: Збройні конфлікти

Держава повинна забезпечити, щоб діти до 15 років не брали прямої участі у воєнних діях. Держава не повинна призивати на військову службу дітей до 15 років.

Стаття 39: Відновлення і реінтеграція

Держава повинна сприяти освіті, фізичному і психологічному відновленню та поверненню до повноцінного соціального життя дітей, які стали жертвами експлуатації; катувань чи збройних конфліктів.

Стаття 40: Підліткова злочинність

Поводження держави з підлітками, які порушили кримінальне законодавство, повинно сприяти відновленню гідності дитини.

Стаття 41: Права дитини в інших документах

Ніщо в цій Конвенції не заперечує ті положення інших документів, які сприяють захисту дітей більшою мірою.

Стаття 42: Інформування про положення Конвенції

Держава зобов’язана ознайомити дорослих та дітей з положеннями цієї Конвенції.

Статті 43 – 54: Застосування

В цих статтях мова йде про обов’язок Комітету ООН з прав дитини наглядати за втіленням у життя цієї Конвенції.

 

 

 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ДІТЕЙ
  17.01.2014, 00:25
Цікаві факти про дітей

У 1960-х роках власник однієї міланської фірми, що займається склінням вікон, подарував всім хлопцям в кварталі по новій рогатці на честь ювілею компанії. Подарунок супроводжувала його візитка з написом: "З вдячністю за плідну співпрацю".

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини (Universal Children's Day). Це свято було засновано Генеральною Асамблеєю ООН в 1954 році як день світового братерства і взаєморозуміння дітей і присвячений діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі (резолюція 836, IX).

Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам святкувати цей День у будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним.

20 листопада знаменується день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенцію про права дитини.

Цікаві факти про дітей

Сьогодні загальноприйнятими кольорами одягу для дівчаток і хлопчиків є рожевий і синій відповідно. Однак такий поділ сформувався в США та країнах Європи тільки в 1940-і роки. До цього часу рекомендації батькам щодо вибору кольору одягу рідко грунтувалися на статі дитини: одні джерела радили вибирати за кольором волосся, інші - за кольором очей. А у випадку зі статтю рекомендації бували прямо протилежні сучасним стандартам. Наприклад, у дитячому випуску журналу Earnshow's від 1918 йшлося: «За загальним правилом, рожевий потрібно обирати для хлопчиків, а синій для дівчаток, так як рожевий колір більш сильний і твердий, а синій - більш витончений і ніжний».

У Фінляндії існує кілька хеві-метал груп спеціально для дітей. Найвідоміша з них - Hevisaurus - виступає в костюмах динозаврів. Група Moottörin Jyrinä робить кавер-версії класичних хітів таких виконавців, як Iron Maiden, Motörhead і Оззі Осборн, переводячи текст на фінську в доступній для дітей формі з освітнім ухилом.

У 1837 році німецький педагог Фрідріх Фебель відкрив освітньо-виховний заклад для маленьких дітей, де вони могли гратися, співати, танцювати і отримувати важливі для життя навички, назвавши його Kindergarten, що означає «дитячий садок ». Через це поняття Фебель хотів провести аналогію між такими установами і звичним садами: про дітей повинні піклуватися і доглядати за ними так само, як доглядають за рослинами. Сьогодні дошкільні установи називаються дитячими садами у багатьох мовах світу.

Американський підприємець Блейк Майкоскі, відпочиваючи в Аргентині, зіткнувся з тим, що багато дітей з бідних сімей ходили по вулиці без взуття. Цей факт подарував йому ідею для нового проекту: замість того, щоб заснувати черговий благодійний фонд, він організував підприємство з виробництва взуття Toms Shoes, обравши за основу для дизайну туфель традиційні латиноамериканські плетені сандалії альпаргати. З моменту початку виробництва в 2006 році марка Toms дотримується суворого правила: за кожну продану пару туфель компанія дарує ще одну пару дітям з бідних сімей по всьому світу. Станом на 2012 рік, туфлі Toms отримали понад мільйон дітей з 25 країн.

У 1962 році в Танзанії вибухнула епідемія сміху, яка охопила в результаті близько 1000 чоловік. Почалася вона в школі для дівчаток у селі Кашаша - спочатку сміялися три учениці, а незабаром більшість дівчаток заразилися сміхом. Напади сміху у кожної тривали від декількох годин до декількох днів поспіль. Школу незабаром тимчасово закрили, але епідемія передалася іншим дітям і підліткам в 14 школах довколишніх сіл. Остаточно феномен зник через 18 місяців після перших зафіксованих випадків.

У Кореї дорослішання людини на рік відбувається не в день народження, а 1 січня. Коли народжується дитина, її віком автоматично вважається один рік (округлений час в утробі матері), а 1 січня наступного року йому виповнюється вже 2 роки. Вчителям і вихователям маленьких дітей важливо уточнювати, який вік їм сказали - корейський або західний.

До складу пластмаси для деталей конструктора "Лего" входить сульфат барію. Ця сіль не розчиняється у воді, що робить її нетоксичною для організму, і яскраво відображено на рентгенівських знімках. Таким чином, якщо дитина проковтне деталь, її буде легко знайти по цих знімках.

 

Дата публикации: 2011-05-18 
Раздел: детские стихи
 
 

Зачем нужно здороваться?

 

Папа и мама мне в голос твердят: 
"Вежливый мальчик здороваться должен!" 
Вот и решил я спросить у ребят: 
"Зачем же здороваться? Спрятаться можно!" 

Васька, мой друг, мне сказал напрямик: 
""Здравствуй!"- ты это здоровья желаешь! 
Это ж не трудно, не больно язык, 
И пожеланья в ответ получаешь!" 

Ниночка тоже не стала молчать, 
Хоть никогда ещё в спор не вступала: 
""Здравствуйте!" - станут все люди считать, 
Что ты воспитан! Мне мама сказала." 

Вижу, бежит по дороге Дружок, 
Хвостиком машет, с хозяйкой гуляет. 
Нас увидал и рванул поводок, 
Лает. Ну, точно - здоровья желает! 

Барсик мяукнул, а Петька пропел, 
Борька, наш боров, "здоровья!" - прохрюкал. 
Старый гусак "здравствуйте!" - прошипел. 
Дятел "здоровья!" - по бревнам протюкал... 

Видно правы были папа и мама, 
Нужно здоровья при встрече желать. 
Вежливость это не просто реклама, 
А наша жизнь! Это нужно понять.
 
 
 

 

12 апреля 2011 года весь мир отметил полувековой юбилей первого полета человека в космос. И у каждого из нас, которые в то далекое время уже осмысленно себя осязали, естественно, сохранились особые впечатления тех воспоминаний. Я, к примеру, был учеником выпускного, десятого класса Петровской сельской школы, и у нас в тот день был урок физики, на котором мы мастерили детекторные приемники. Я не был большим спецом в этой области, но мне удалось первому его собрать, и во время настройки вдруг среди шума и треска на весь класс голос диктора Ю.Левитана, который объявил всему миру, стране, нашему селу, школе, классу: «Человек в космосе!».

Но период сельского детства приносит и некие другие воспоминания: я хорошо помню, что в селе была традиция со всеми здороваться (а село в те времена уже было немалое – тысяч под двадцать, если не больше), а при приветствии мужчинам необходимо было приподнимать кепку – так научил меня батя. Сейчас это город Светлоград, и людей там поболе в пару раз, и здороваются там теперь только люди, знающие друг друга.

Всего лишь каких-то пятьдесят лет назад каждый человек нашего села в течение дня наверняка не одну сотню раз говорил «здравствуйте». Они, люди, не знали, зачем так надо, но коли это была давняя и даже не вековая традиция, то в ней наверняка была некая необходимость. Ведь мы знаем доподлинно, что ничего без причин быть не может. Естественно, никто и никогда по-серьезному не задумывался об истоках и причинности этих приветствий – просто, как говорится, руки не доходили: раз надо, то будем здороваться.

И в этой связи невольно захотелось проанализировать все доступные способы  приветствия разных стран и народов, ведь ни один род, как и ни одна семья, не обделен подобными способами проявления внимания к себе подобным.

Начнем с Европы - они всегда умели удивлять, и в плане приветствий тоже. Романская группа (французы и итальянцы) и германцы (немцы и англичане) не желают друг другу здравствовать ни при встрече, ни при расставании. «How do you do?» - говорит англичанин, что в буквальном переводе означает: «Как ты действуешь?». «Wie gehts Dir?» - спросит вас немец. «Как идется?». «Comment сa va?» - французский «привет», перевод которого «Как оно идет?». А вот итальянцу ход ваших дел безразличен, он напрямую интересуется: «Come sta?», то есть «Как стоишь?». Отчего бы это? Да все потому, что в приветствиях люди той или иной национальности выражают насущные для себя вопросы. Если нам, русским, важнее всего здоровье свое и окружающих, то для англосаксов первична и актуальна деятельность, а для итальянцев – стабильность. Еще бы! Сколько вина выпито в этой стране. Весь арабский мир, говоря «Ассалам алейкум!», желает мира в твоем доме. Китаец тоже интересуется насущным: «Ел ли ты сегодня» - «Нии – хау – ма», и это уже много человечнее, чем у прагматичных европейцев. Жители Страны восходящего солнца вообще очень ответственно относятся ко всему, ибо их приверженность традициям идет из глубины веков, в том числе к наступлению нового дня. Их приветствие «Коннитива» означает не что иное, как «Вот день» или «День настал». Причем говорить «Коннитива» можно строго с десяти утра до шести вечера. Потом вступает в силу «Комбанва» - «Добрый вечер». Еще у них аж три разновидности поклонов: сайкэйрэй (самый низкий) – для наиболее уважаемых, средний – с углом в тридцать градусов и легкий – с углом в пятнадцать градусов.

«Бди» и «Не знай усталости» желают друг другу горцы Памира. Вайнахи призывают «Будь свободным», а маори говорят что-то вроде «Благодарю за это утро».

А помните, пару веков назад в Европе у знатных господ было принято раскланиваться друг перед другом, снимая шляпу и подметая перьями пол. Красивый и романтичный обычай. Но это тоже был не просто элегантный ритуал. Стиль приветствия, количество шагов и взмахов шляпой говорили о знатности и положении вельможи и даже о его звании и привилегиях. Таким образом господа показывали друг другу, какое место в обществе они занимают. Позже это приветствие стало проще, как, собственно, и сами шляпы. Мужчины стали приветствовать друг друга, чуть приподнимая свой головной убор. А теперь и шляпы редко кто носит. А сам обычай, здороваясь, снимать шляпу, пришел к нам еще из рыцарских времен, когда два рыцаря, приветствуя друг друга, поднимали забрало шлема или вообще снимали его, чтобы открыть лицо – так они демонстрировали искренность и чистоту намерений.

Во многих странах приветствие сопровождается рукопожатием. По этому поводу существует несколько версий, но, думается, что рукопожатием подкреплялось звуковое приветствие и являло собой некий ритуал передачи доброй энергии друг другу.

Но самые интересные приветствия – знаменитая фраза «Memento more» - помни о смерти. Так здоровались в средние века члены ордена траппистов. Монахи напоминали друг другу о том, что человек должен жить достойно, чтобы избежать кары за грехи на Том Свете.

Самые духовные приветствия у индусов и индейцев. В Индии говорят «Намастэ!», что означает «Я приветствую Бога в тебе», тем самым лишний раз подтверждая наличие божественной частицы, вложенной в каждого из нас, мол, будь достоин ее пребывания в тебе. А приветствие североамериканских индейцев вообще потрясающе: «Ты – мое другое Я», - заверяют потомки мудрых ацтеков.  Представляете, индейцы, о храбрости которых и силе духа снято сотни фильмов, оказывается, в плане духовности были на несколько голов выше своих завоевателей. Ведь само понимание того, что «Ты – мое другое Я» - это непререкаемая истина единства всего и вся. При подобном понимании существа построения мира уже должны быть исключены войны, насилие, несправедливость. Какую цивилизацию стерли с лица Земли?! Можно только поражаться уровню тех знаний, которые были им доступны. И ведь это без помощи Моисея, Будды, Христа, Магомета и других пророков, святых и мудрецов, без храмов и церквей – вот в чем феномен. Значит, либо это были прямые знания Высшего Разума, либо у них могли быть свои пророки.

Так все-таки хотелось разобраться, почему издревле в России говорили «здравствуй» («здоровеньки булы»). Кстати, русское приветствие родом из былин «Гой еси!» означает все то же хорошо знакомое «Будь здоров!», предки наши желали друг другу только здоровья. Кстати, 21 ноября всемирный день приветствий.

И вот теперь, когда в личных поисках способов и методов оздоровления сотен и сотен людей, мы дошли до понимания того, что безболезненное состояние людей (то есть искомое здоровье) во многом зависит от твоего нравственного здоровья, которое, в свою очередь, связано с тем, насколько ты подпитываешься им, желая здоровья другим людям. (Работает закон - подобное притягивает подобное.) Кроме того, общеизвестно, что практика исцеления больных алкоголизмом и другими пристрастиями зародила догадку или даже уверенность, что основой метода освобождения от всего чего угодно - является забота о других страждущих, выражаемая в формуле «Помогая другому, я исцеляюсь сам». То есть энергия иммунитета, находящаяся внутри каждого из нас, способна увеличивать собственную мощь самозащиты при использовании метода реальной помощи другим людям.

При этом очень важно то, что помощь эта совсем не обязательно должна быть материальной (то есть деньгами, одеждой, предметами быта и т.д.). Эта помощь должна осуществляться внутренними положительными энергиями, а точнее, сострадательными мыслеобразами. Ведь недаром известно обращение к собственному сердцу: «О мое сердце! Потому что ты выбираешь жить сострадательно, моя жизнь и я надеемся жить счастливо».

Поэтому как важно, чтобы об этом знали больные люди, особенно находящиеся в больницах. Чем больше они будут ухаживать за соседями по палате, чем больше они будут здороваться со всеми людьми, тем быстрее они разбудят в себе силы самоисцеления.

Оказывается, ритуальными приветствиями не обделены и животные, причем не только домашние кошки, трущиеся у ног хозяина. Канадский ученый Фарми Маует целый год прожил в диком лесу, изучая повадки хищников, и выявил, что у волков, как и у собак, есть некое миролюбивое приветствие – они вытягивают передние лапы и прогибаются, показывая тем самым свою доброжелательность к незнакомцам. Пользуясь подобным приемом, Фарми сумел найти общий язык с любыми агрессорами из волчьих стай. Вот как интересно. Может, это распространяется и на людей, и тогда не будем воевать, отнимать и обманывать.