Днями у Інчхоні (Республіка Корея) завершився Всесвітній освітній форум, який відбувся за участі освітян, міністрів понад ста країн, представників неурядових та молодіжних організацій.
Під час заходу було сформульовано і прийнято Декларацію про майбутнє освіти. Вона стане основою освітніх завдань у межах Цілей сталого розвитку, які будуть затверджені ООН у вересні 2015 року.
У декларації окреслено головні завдання для всіх держав світу: забезпечити інклюзивну і якісну освіту на рівноправній основі, а також надати кожній людині можливість отримувати освіту впродовж всього життя. В її основу покладено принципи глобального руху «Освіта для всіх», заснованого в Таїланді у 1990 році і закріпленого в Сенегалі в 2000 році.
Зараз вкрай актуальним залишається питання забезпечення загального доступу до початкової освіти. Так, на сьогодні 58 мільйонів дітей не відвідують школи. Крім того, 250 мільйонів дітей не можуть отримати базові навички, незважаючи на те, що половина з них навчалися в школі протягом як мінімум чотирьох років.
«Декларація закликає держави забезпечити можливість отримувати освіту впродовж життя, щоб люди продовжували рости і розвиватися. Вона стверджує ідею того, що освіта сприяє зміцненню миру і сталого розвитку», — зауважила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова
.