22-23 червня 2015 року у Міністерстві освіти і науки відбувся науково-методичний Всеукраїнський семінар «Актуальні питання вивчення курсів морально-духовного спрямування».
У заході взяли участь методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з регіонів України, зарубіжні освітяни а також представники громадської ради при МОН з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями.
Заступник голови громадської ради Юрій Решетніков озвучив статистику поширення навчальних програм з предметів духовно-морального спрямування: у 2014-2015 навчальному році такі предмети викладалися у 5809 школах України, вивчали їх 560 067 дітей, викладало ці предмети не менше 8 007 вчителів. Відповідну підготовку для викладання предметів духовно-морального спрямування пройшло 786 педагогів. Юрій Решетніков зауважив, що хоча у порівнянні з позаминулим навчальним роком зростання по всіх показниках є очевидним, але в різних областях України рівень поширення курсів з предметів духовно-морального спрямування є різним. Найбільше зростання за цими показниками у 2014-2015 навчальному році спостерігалося у Івано-Франківській, Львовській, Тернопільскій областях, менший результат мають Вінницька, Черкаська та Чернігівська області.
Найбільш поширеними курсами предметів духовно-морального спрямування є «Християнська етика» та «Біблійна історія». Віце-президент «Східноєвропейської гуманітарної місії» по роботі в Східній Європі Бартош Рибінські розповів, що місією ведеться співпраця з загальноосвітніми навчальними закладами України, за необхідністю місія забезпечує заклади комплектами Біблії для дітей різного віку.